Do izgradnje Arene Zagreb, ovo je bila ‘najveća, najljepša i najbolja’ sportska dvorana u Novom Zagrebu. Sve te epitete SD Trnsko je mogla zahvaliti tek jednoj, jedinoj činjenici – nije bilo konkurencije budući je bila jedina polivalentna sportska dvorana u ovom dijelu grada. Što ne znači da je sportaši koji u njoj treniraju i natječu se, ne vole. Upravo suprotno – Športska dvorana Trnsko, prirasla je srcu košarkašima, ali i ostalim sportašima, prije svega zbog svoje ‘domaće’ atmosfere, zbog bliskog kontakta s gledateljima koji znaju bodrenjem podići svoje ljubimce u trenucima lošijeg nadahnuća, kao što se znaju veseliti dobrim igrama i pobjedama.

ŠD Trnsko polivalentni je objekt namijenjen za treninge i natjecanja u košarci, odbojci, rukometu, malom nogometu, stolnom tenisu, ritmičkoj gimnastici, badmintonu, karateu i ostalim borilačkim sportovima. U dvadesetpetogodišnjoj povijesti dvorane, pod njenim krovom održana su i pojedina natjecanja na Univerzijadi 1987. godine, te na 2. Svjetskim vojnim igrama 1999. godine. Redovito se u ŠD Trnsko održava i veliki tradicionalni međunarodni Croatia karate kup.

Izgrađena: 1982. godine.
Kapacitet: 2500
Adresa: Trnsko 25a, 10 000 Zagreb
Tel&fax: +385-1-6528-204
Tel.: +385-1-6523-617

alternative text
alternative text