Home » Košarkaški centar Dražen Petrović » KC DRAŽEN PETROVIĆ

Nakon dugogodišnje vjernosti svojoj matičnoj dvorani u Trnskom, Mravi su ove sezone zbog promjene košarkaških pravila bili primorani preseliti u veću dvoranu. Stoga će svoje ovosezonske utakmice u domaćim i međunarodnim natjecanjima igrati u Košarkaškom centru Dražen Petrović. Ovu dvoranu će dijeliti s košarkašima Cibone koji u ovoj dvorani igraju od preseljenja iz Doma sportova.

Košarkaški centar Dražen Petrović izgrađen je 1987. godine kao reprezentativni sportski objekt za potrebe Univerzijade u Zagrebu. Jedan je od rijetkih sportskih objekata u Zagrebu koji se koristi samo za potrebe jednoga sporta – košarke. Osim sportskih, u KC Dražen Petrović vrlo često se održavaju i razni kulturni i zabavni programi, koncerti i sl. Kad je izgrađena, dvorana je nosila naziv Sportski centar Cibona, a nakon tragične smrti jednog od najboljih hrvatskih košarkaša svih vremena, 1993. godine, u počast Draženu Petroviću, dobila je današnji naziv.

Izgrađena: 1987. godine.
Kapacitet: 5400
Adresa: Savska 30, 10 000 Zagreb
Tel&fax: +385-1-4843-005

alternative text
alternative text