Home » Nekategorizirano » #7 Krunoslav Simon

Visina: 197 cm

Pozicija: SG (bek šuter)

Težina: 100

Rođen: 24.6.1985

Mjesto rođenja: Zagreb

 

O igraču: Košarku je počeo trenirati u KK Maksimir, 1993. godine kod trenera Gorana Jelića. Nakon dvije godine prešao je u KK Zrinjevac, a od 1998. godine nastupa za KK Zagreb. Član je najtrofejnije generacije ’malih’ Mrava koja je godinama bila nepobjediva za vršnjake ostalih klubova i osvojila naslov prvaka Hrvatske u mlađekadetskoj (1999.), kadetskoj (2001.) i juniorskoj (2003.) konkurenciji. U raznim reprezentativnim selekcijama mlađih kategorija, nastupao je na pedesetak utakmica. Kao kapetan momčadi podigao je oba klupska trofeja za osvojeni Kup Krešimira Ćosića (2008. i 2010. godine). Sudjelovao je 2009. u osvajanju zlatne medalje B-reprezentacije na Mediteranskim igrama u Pescari, a već tri godine je na širem spisku izbornika za A-reprezentaciju.

alternative text
alternative text