Home » Nekategorizirano » #22 Damir Rančić

Visina: 197 cm

Pozicija: SF (nisko krilo)

Težina: 92

Rođen: 23.06.1983

Mjesto rođenja: Split

 

O igraču: Povremeni hrvatski reprezentativac stigao je u Zagreb sredinom studenog 2010. kao pojačanje na poziciji beka – šutera. Košarkašku karijeru je počeo kao 13-godišnjak u Košarkaškom klubu Trogir kod trenera Miljena Fištrovića. Od 2001. do 2005. godine nastupao je za Košarkaški klub Split, s kojim je 2003. osvojio i naslov prvaka Hrvatske. Iz Splita je prešao u Cibonu, s kojom je također osvojio državni naslov 2006. godine. Sa Splitom je 2004. godine bio osvajač i Kupa Krešimira Ćosića, a osvojio je i Kup Ukrajine (2007.) u dresu BC Kijeva. Bio je MVP igrač oba završna turnira tih natjecanja. U karijeri je još nastupao za grčki Panellinios, čak u tri navrata, a upravo iz toga kluba je i stigao u Zagreb, te Zadar, Kijev i španjolski Obradorio…

alternative text
alternative text