Home » Arhiva, Glavna vijest, Seniori, Vijesti » Cedevita prejaka za Mrave

U utakmici četvrtfinala Final Eight Kupa „Krešimir Ćosić“ Cedevita je bila uspješnija od Zagreba 63:114.

Znalo se i prije početka utakmice da Zagreb teško može bilo što ozbiljnije napraviti u dvoboju četvrtfinala protiv Cedevite koja je od samog početka bila u prednosti. Doduše, Zagreb je otvorio susret s 4:0, ali serijom 9:0 Cedevita je započela svoj put prema polufinalu.

Bila je to na kraju rutinska pobjeda Cedevite te će u petak 16. veljače igrati u polufinalu protiv Zaboka koji je svladao Šibenik 86:84.

Kod Zagreba je Krapić ubacio 19, Buovac je dodao 13 te Čar 12 poena. Najbolji kod Cedevite bio je Musa s 22 koša.

Nikola Garma, trener KK Zagreb:

„Cedevita je i prije utakmice bila favorit, no to nije alibi već realna situacija. Na početku sam počeo s tri niska igrača da pokušamo s obranom po cijelom terenu što su iskusni igrači kao što su Ukić i ostali igrači Cedevite prepoznali i nije baš prolazilo. Glavni nam je zadatak bio smanjiti pogreške i toga smo se držali nekih 30 minuta s čim sam zadovoljan. Ne mogu reći da sam s ovim rezultatom sretan, ali da sam vidio pomak jesam, a to je recimo napadački skok. Momčad je trenutno takva kakva je, trenutno nemamo puno izbora, vjerojatno ste upoznati sa situacijom u kojoj jesmo. Dva-tri seniora i devet juniora. Ovo nama je na neki način bila priprema za nastavak sezone.“

Jan Palokaj, kapetan KK Zagreb:

„Čestitam Cedeviti na pobjedi, pokazali su da su bolji od nas. Međutim, čestitam i svojim sugračima na borbi svih 40 minuta. Dali smo sve od sebe, mislim da je rezultat takav kakav je jer je to realna situacija. Imali smo dobre segmente par puta kad smo odradili ono što smo se dogovorili, odigrali smo dobro na njihov pritisak. Možda smo mogli pogoditi koji šut više da to ljepše izgleda, ali sve u svemu ne mogu biti nezadovoljan s ovom ekipom.“

alternative text
alternative text