Home » Arhiva, Glavna vijest, Seniori, Vijesti » Mravi na završnom turniru Kupa

Košarkaši Zagreba izborili su završni turnir Kupa Krešimir Ćosić nakon što su na gostovanju kod Kaštela slavili 78:74.

Zagreb je izborio Final Eight Kupa pobjedom protiv Kaštela 78:74, iako susret nije najbolje počeo za igrače Nikole Garme. Naime, domaćin je utakmicu otvorio serijom 11:0, a Mravi su do prvih poena došli nakon tri i pol minuta igre kad je koš postigao Šango.

Na poluvremenu je Zagreb zaostajao 9 razlike, a Kaštelani su u pojedinim trenucima imali i +12. U trećoj dionici igre Mravi su ubacili u višu brzinu pa su serijom 21:4 došli do osam poena prednosti. U završnici susreta Zagreb je imao više koncentracije i mirnoće te je na kraju došao do pobjede i plasmana među osam najboljih u Kupu.

Kod Zagreba je Jan Palokaj postigao 21 poen te je dodao 7 skokova i 3 asistencije, Čar je ubacio 20 dok je Buovac dodao 14 koševa. Kod domaćina je Došen postigao 20 poena.

alternative text
alternative text