Home » Arhiva, Glavna vijest, Seniori, Vijesti » Poraz Mrava na Gripama

 

U 9. kolu HT Premijer lige košarkaši Splita svladali su na Gripama Zagreb 111:86.

Konačnih 25 razlike za Split  nije pravo mjerilo onoga što se događalo na parketu. Zagreb je igrao dobro u prvom dijelu i bio u igri sve do 23 minute, ali više od toga igrači Nikole Garme nisu mogli i od tog je trenutka sve bilo na strani Splićana

Uoči posljednjih deset minuta igre Split je imao prednost 77:65 te je u završnoj dionici potpuno kontrolirao situaciji i na kraju uvjerljivo slavio.

Splićane je do pobjede vodio Henri Širko s 19 koševa, a domaćini su na kraju imali šestoricu igrača s dvoznamenkastim brojem koševa. Kod Zagreba nije bilo Martina Junakovića, a najefikasniji bio je Domagoj Proleta koji je ubacio 19 poena. Matej Buovac dodao je 18, a Ante Krapić 16 koševa.

U 10. kolu Zagreb je slobodan, a potom će gostovati kod Cibone.

alternative text
alternative text