Home » Arhiva, Glavna vijest, Seniori, Vijesti » 40 poena Junakovića za pobjedu protiv Kaštela

Košarkaši Zagreba došli su do druge pobjede u HT Premijer ligi nakon što su u utakmici 5. kola bili uspješniji od KK Ribola Kaštela 101:86.

Sigurno i uvjerljivo Zagreb je došao do druge pobjede u ovoj sezoni, a već je prva četvrtina protiv Kaštela pokazala u kojem će smjeru ići utakmica. Dobra i čvrsta obrana te efikasan napad Zagrebu su već nakon 10 minuta donijeli prednost od 15 poena (32:17).

Ta je prednost tijekom utakmice rasla te je u jednom trenutku iznosila i +25 (72:47). Gosti su uspjeli u posljednjoj dionici doći do deset poena minusa, ali više od toga Mravi im nisu dozvolili te su došli do uvjerljive pobjede.

Sjajnu je utakmicu odigrao Martin Junaković koji je imao učinak od 40 poena, 12 asistencija i četiri skoka. Odličan je bio Ante Krapić sa 16 poena dok su Palokaj i Buovac dodali po 13 poena. Kod gostiju je najefikasniji bio Mandić s 29 koševa.

Zagreb će u sljedećem kolu 12. studenog biti domaćin Zaboku.

 

alternative text
alternative text