Home » Arhiva, Glavna vijest, Seniori, Vijesti » Zagreb uz pomoć navijača do pobjede!

U utakmici 3. kola Hrvatski telekom Premijer lige Zagreb je u Trnskom bio uspješniji od Alkara 81:75.

Košarkaši Zagreba došli su u 3. kolu do prve pobjede nakon što su svladali Alkar iz Sinja 81:75. Bila je to u prvih deset minuta prilično izjednačena utakmica nakon kojih je Zagreb imao šest poena prednosti. Martin Junaković cijelo je vrijeme nosio Zagreb i u 11. minuti doveo je s tricom Mrave do 9 poena prednosti (25:16).

Alkar se polako počeo vraćati u nastavku te je do poluvremena došao do prednosti 38:41. Gosti iz Sinja početak drugog dijela otvorili su s 5:0 i stvorili prednost od 8 poena, ali momčad Nikole Garme nije se predavala te je uzvratila serijom 14:0 i u 27. minuti došla do prednosti 54:48.

Alkar se uspio vratiti, ali nije imao rješenja protiv Martina Junakovića koji je vodio Zagreb do pobjede s 33 poena, 12 asistencija i 8 skokova.

„Nikad ne brojim svoj učinak  na terenu. Najvažnije je da smo došli do prve pobjede. Možda sam u pojedini trenucima bio sebičan, ali jako sam želio ovu pobjedu. Morali smo ovo dobiti zbog svih nas u klubu, zbog suigrača koji su još uvijek juniori, zbog toga što će nam ova pobjeda pokazati da možemo doći do pravog rezultata.“, rekao je nakon utakmice junak Zagreba Martin Junaković.

Treba istaknuti i učinak Jana Palokaja od 12 poena i 10 skokova te Bože Radoša koji je uz 18 koševa uhvatio i 8 lopti. Franko Šango je utakmicu zaključio s 15 poena i 8 skokova.

U sljedećem kolu 29. listopada Zagreb gostuje kod Cedevite.

alternative text
alternative text