Home » Arhiva, Glavna vijest, Seniori, Vijesti » Poraz Mrava na otvaranju sezone

U utakmici 1. kola HT Premijer lige Zagreb je u Trnskom poražen od Vrijednosnica Osijek 68:86.

Poraz na otvaranju nove sezone doživjeli su Mravi koji su u susret ušli sa željom pokušati učiniti sve da dođu do pobjede. No, problemi u kojima se nalazi Zagreb nažalost utjecali su na konačni rezultat iako je momčad koju vodi trener Nikola Garma pokazala u pojedinim trenucima da može biti konkurentna i da bi kojim pojačanjem to bila sasvim druga priča.

Sa šest juniora u sastavu, ali i rotacijom od desete igrača Zagreb je na kraju poražen od Osječana koji su uoči susreta bili favoriti. Gosti su tijekom prve četvrtine otišli na deset razlike, ali Zagreb se uspio vratiti na samo tri poena zaostatka. Tijekom druge četvrtine prednost je ponovo rasla i u jednom trenutku iznosila 15 razlike, ali Mravi se nisu predavali. Spuštali su prednost gostiju nošeni podrškom navijača i do kraj treće dionice igre stigli na minus šest. No, Osijek je na početku posljednje četvrtine napravio seriju 10:0 i do kraja mirno držao prednost.

Kod Zagreba je najefikasniji bio kapetan Martin Junaković s 27 poena čemu je  dodao i sedam asistencija, dok su goste do pobjede predvodili Vrkić koji je ubacio 21 koš te Taylor sa 16 poena. Gosti su imali i 22 skoka više.

„Ovo je ono najbolje što smo u ovom trenutku mogli pokazati. Dali smo sve od sebe, ali nismo mogli parirati u skoku i kad bi pod košem imali još jednog visokog igrač bila bi to druga priča. Onda bismo sigurno da kraja susreta bili u igri. Ništa, idemo dalje, borit ćemo se i svaki put dati svoj maksimum.“, izjavio je nakon utakmice trener Zagreba Nikola Garma.

alternative text
alternative text