Home » Arhiva, Glavna vijest, Seniori, Vijesti » Mravi ispustili pobjedu protiv lidera

zagreb-split2-2016_12_06

Unatoč sjajnom prvom poluvremenu nakon kojeg je Zagreb imao 16 koševa prednosti na kraju su u utakmici 23. kola A-1 lige slavili domaćini iz Splita.

Odlično su Mravi odigrali prvo poluvrijeme i nakon prve četvrtine bili su na +12, a tijekom druge dionice utakmice imali su i 23 poena prednosti (22:45). Split se do kraj prvog poluvremena spustio na 16 koševa zaostatka, a u trećoj četvrtini došlo je do pada te je smanjena rotacija omogućila Splićanima da se vrate u igru.

Dobio je tih 10 minuta utakmice Split 27:9 te je potpuno preokrenuo rezultat. U završnoj četvrtini Splićani su zadržali prednost i ostali na vodećoj poziciji A-1 lige.

Kod Zagreba nije bilo ozlijeđenog Luke Božića, a najefikasniji je bio Pavle Marčinković sa 16 poena. Henrik Širko je kod domaćih ubacio 21 koš.

U sljedećem kolu Zagreb će u nedjelju 9. travnja dočekati Hermes Analiticu.