Home » Arhiva, Glavna vijest, Seniori, Vijesti » Šibenik slavio u Trnskom

zagreb-sibenik-9-2017_02_24

Košarkaši Zagreba poraženi su u 22. kolu A-1 lige od Šibenika 83:85.

Bila je to utakmica u kojoj je oko 200 gledatelja u Trnskom vidjelo dva potpuno različita poluvremena. Mravi su bez ozlijeđenog Krapića i bolesnog Marčinkovića loše otvorili utakmicu te su nakon prvih deset minuta utakmice gubili 23:12. Na kraju prvog poluvremena gosti su imali 15 poena viška (48:33), ali u drugom se poluvremenu stanje na parketu potpuno promijenilo. Zagreb je počeo sustizati prednost i treću je dionicu igre dobio 25:14, a početkom posljednje četvrtine košem Vlaića došao do izjednačenja 62:62.

Nastavio je Zagreb svoju seriju i u 35. minuti nakon trice Junakovića došao do 7 poene prednosti (72:65), ali nakon toga Badžim je s dvije trice vratio neizvjesnost te su Šibenčani u samoj završnici imali više koncentracije i mirnoće i na kraju došli do pobjede. Treba istaknuti da su Mravi uz sve probleme u toj završnici ostali i bez Luke Božića koji se ozlijedio.

Junaković je s 27 poena bio najefikasniji kod Zagreb, dok je kod Šibenika Miralem Halilović ubacio 20 poena.