Home » Arhiva, Glavna vijest, Seniori, Vijesti » Zabok bolji od Zagreba nakon produžetka

zagreb-zabok4-2017_02_26

U 18. kolu A-1 lige Zagreb je u Trnskom nakon produžetka poražen od Zaboka 118:114 (103:103).

Nisu Mravi dobro krenuli u susret te su gosti iz Zaboka nakon šest minuta igre imali +10 (4:14), a ta je prednost Zaboka ubrzo narasla i na najvećih +15 (4:19). Zagrebu u tim trenucima ništa nije polazilo u napadu, a niti obrana nije najbolje funkcionirala. Mravu su do kraja prve četvrtine uspjeli prepoloviti zaostatak, a tijekom druge stizali su prednost te ju i prestigli za vodstvo 54:52 u 20 minuti.

Kad je Zagreb sedam minuta prije kraja susreta poveo 88:80 činilo se da će uspjeti prelomiti susret, ali Zabok je s agresivnom obranom na rubu prekršaja napravio seriju 13:2 te je stigao i prestigao prednost Mrava tricama Puljka. Imali su košarkaši iz Zaboka u završnici susreta šest koševa viška, ali Božić i Marčinković doveli su Zagreb do izjednačenja, a potom je Krapić iz slobodnih bacanja donio i prednost 103:101. Produžetak je gostima donio Hrvoje Puljko koji je na kraju u dodatnih pet minuta odveo Zabok do pobjede.

Hrvoje Puljko je s 36 poena vodio Zabok do pobjede. Kod Zagreba Luka Božić je postigao 34, a Pavle Marčinković 30 poena.

U sljedećem kolu Zagreb će u petak 3. ožujka s početkom u 18 sati gostovati kod Cibone.