Home » Arhiva, Glavna vijest, Seniori, Vijesti » Poraz Mrava u četvrtfinalu kupa

zagreb-jolly3-2017_02_15

Košarkaši Zagreba poraženi su u četvrtfinalu Kupa Krešimira Ćosića od Jolly-a 83:76.

Bila je to sasvim drukčija utakmica od one prvenstvene koja je odigrana prije pet dana kad je Zagreb već nakon prve četvrtine bio u rezultatskom minusu. Odigrali su Mravi odlično tijekom prve četvrtine te su za dva poena imali samo jedan promašaj (13/14). Imala je momčad Danijela Jusupa u 13. minuti i 8 poena prednosti te je na poluvrijeme otišla s +4 (48:44).

Zagreb je držao prednost i tijekom treće četvrtine, ali početkom posljednje dionice igre Jolly je počeo kontrolirati situaciju na parketu. Osjetilo se neigranje Batura i suženi fond igrača Zagreba na kraju je došao do izražaja. Zagreb je tricom Luke Božića u posljednjoj minuti došao na dva poena zaostatka, ali vrlo bitnu tricu ubacio je Josip Bilinovac. Pokušavao je do kraja još Božića preokrenuti rezultat , ali sve je zaključio Duane Scott koji je s 19 poena bio najbolji strijelac Jollyja.

Kod Zagreba su najefikasniji bili Martin Junaković s 18 i Antonio Vlaić sa 17 poena.

U drugom četvrtfinalnom susretu Cedevita je očekivano došla do pobjede protiv Kvarnera 98:76.