Home » Arhiva, Glavna vijest, Seniori, Vijesti » Uvjerljivo protiv Kvarnera

zagreb-kvarner1-2017_01_29

Nakon poraza protiv Škrljeva košarkaši Zagreba uvjerljivo su slavili protiv Kvarnera i tako se vratili na pobjedničke staze.

U 15.kolu A-1 lige Zagreb je potpuno nadigrao Kvarner 2010 rezultatom 96:75 i tako došao do devete pobjede. Zagreb je otvorio utakmicu serijom 7:0 što je natjeralo gostujućeg trenera na minutu odmora. No, Mravi su i nakon toga nastavili u istom ritmu te su u sedmoj minuti došli do 11 koševa prednosti (21:10). Gosti su se do kraja prve četvrtine uspjeli vratiti serijom 10:0 i držali su rezultatski priključak do sredine druge četvrtine kada su došli do izjednačenja (30:30).

Nakon toga Mravi su ubacili u višu brzinu te su čvrstom obranom počeli stvarati prednost koja je stalno bila na njihovoj strani. U jednom trenutku imali su i 26 koševa viška (93:67) te su odigrali jednu od najboljih utakmica u posljednje vrijeme u kojoj su svi igrači odradili na pravi način svoj dio zadatka.

Zagreb su do pobjede predvodili Božić i Marčinković. Luka Božić je imao učinak od 29 poena, 6 skokova i 8 asistencija dok je Pavle Marčinković dodao 24 koša i 9 skokova. Pratio ih je Ivan Batur s 19 poena. Kod Kvarnera je najefikasniji bio Ivan Miličević sa 17 koševa.

“Jako sam zadovoljan onim što su igrači danas prikazali. Nakon dugo vremena izgledali smo jako dobro i zbog toga sam posebno zadovoljan s obzirom na ono što nas očekuje. Igrali smo odličnu obranu i to je bio ključ ove pobjeda.”, rekao je nakon utakmice trener Zagreba Danijel Jusup.