Home » Arhiva, Glavna vijest, Seniori, Vijesti » Osječani slavili u Trnskom

zagreb-vros1

U utakmici 12. kola A-1 lige košarkaši Zagreba poraženi su u Trnskom 75:69.

Četvrti poraz ove sezone upisali su košarkaši Zagreba nakon što su u Trnskom poraženi od Vrijednosnica Osijeka. Gosti su do pobjede došli u završnoj četvrtini u kojoj Mravi nisu postigli niti jedan koš iz igre.

Gosti su bolje ušli u susret i nakon šest minuta igre imali prednost 12:7. No, nakon minute odmora Zagreb je odgovorio serijom 6:0 i došao do vodstva. Držao je Zagreb stalno prednost, ali nikako nije uspijevao prelomiti utakmicu. Gosti su se u nekoliko navrata vraćali iz rezultatskog minusa te nadoknađivali i 12 koševa zaostatka. Početkom posljednje dionice igre vodili su Mravi 67:59, ali Osjećani su serijom 16:0 došli do preokreta i na kraju do konačne pobjede.

Sjajnu je utakmicu u redovima gostiju odigrao bivši igrač Zagreba Domagoj Vuković koji je ubacio 27 poena, a dodao je i 10 skokova. Kod Zagreba je Luka Božić postigao 24, a Pavle Marčinković 20 koševa.

Vladimir Krstić, trener KK Vrijednosnice Osijek:

“Dobro smo se pripremili za Zagreb i znali smo da možemo iznenaditi. Željeli smo što duže biti u egalu i tako Zagreb učiniti nervoznim. Svi su sjajno odigrali, a posebno Vuković.”

Danijel Jusup, trener KK Zagreb:

“Zasluženo su pobijedili. Kontrolirali smo utakmicu, ali smo u ključnim trenucima stali u skoku. Dozvolili smo im previše napadačkih skokova. Takve nam se stvari ne smiju događati. Oni su više izgledali kao momčad nego mi. Kod nas su na pravoj razini bili samo Božić i Marčinković dok ostali moraju dati više. Želio bih zahvaliti navijačima koji su uz nas i kad gubimo. Hvala im na podršci i žao mi je zbog njih što smo izgubili utakmicu.”

alternative text
alternative text