Home » Arhiva, Glavna vijest, Omladinski pogon, Vijesti » Kadeti Zagreba prvaci Hrvatske!

kadeti-kk-zagreb-prvaci2016-web-crop

Uvjerljivom pobjedom protiv Cibone od 98:70 kadeti Zagreba postali su prvaci Hrvatske.

Kadeti Zagreba postali su prvaci Hrvatske nakon što su u finalnom susretu Prvenstva Hrvatske u svojoj dvorani svladali Cibonu 98:70.

Cibona je bolje ušla u susret koji je odigran pred oko 800 gledatelja te je početkom utakmice povela sa sedam koševa prednosti (5:12), ali igrači Andreja Tesle, predvođeni bučnim navijačima, odgovorili su serijom 11:0. Cibona je do završnice prvog dijela držala rezultatski priključak, a onda je Zagreb do odmora ipak stigao do 13 koševa prednosti(48:35) te je već u tom trenutku prelomio utakmicu. Do kraju su kadeti Zagreba mirno držali prednost te su na kraju slavili s 28 razlike i tako potvrdili da su najbolji u svom uzrastu.

Mlade Mrave, koje je s klupe i danas bodrio Mario Hezonja, predvodili su Čubrilo s 23 poena te Macner koji je ubacio 21 koš. Luka Šamanić je na kraju proglašen najkorisnijim igračem završnice, a finalnu je utakmicu zaključio sa 16 koševa i 11 skokova. Kod Cibone je Dino Bistrović ubacio 22, a Fran Jarnjak 10 koševa.

U utakmici za treće mjesto Zadar je nakon dva produžetka svladao Split.

Andrej Tesla, trener KK Zagreb:

”Mislim da je turnir bio jako dobar i da su sve ekipe dale svoj maksimum. Mi smo dali energiju koju nam je bila potrebna da osvojimo naslov.”

Josef Dulibić, trener KK Cibona

”Nadali smo se možda malom opuštanju Zagreba, i željeli smo što duže držati utakmicu u egalu. Uspjeli smo u tome tijekom prvih 17 minuta utakmice i s tim dijelom igre mogu biti zadovoljan. Kada su stigle pogreške Zagreb nas je brzo kaznio i otišao na 15 razlike što je bilo teško stići. Čestitam Zagrebu na zasluženom naslovu. Igraju jako lijepu košarku s malo pogrešaka.”

ZAGREB: Lazić 3, Bačevina 5, Majstorović, Herceg, Badžim, Palokaj 9, Vujatović 6, Macner 21, Urukalo 15, Šamanić 16, Bošnjak, Čubrilo 23

CIBONA: Ivić 2, Jurički 8, Jarnjak 10, Jeličić, Rudan 7, Petković, Brzović 9, Škarica, Bistrović 22, Branković 7, Galić 1, Janković 4

alternative text
alternative text