Home » Arhiva, Glavna vijest, Seniori, Vijesti » Alpe Adria Cup: Uvjerljivom pobjedom Mravi osvojili treće mjesto

zagreb-prievidza6

U prvoj sezoni Alpe Adria Cupa košarkaši Zagreba osvojili su treće mjesto nakon što su svladali slovačku Prievidzu 94:73.

Nakon što su jučer poraženi u polufinalu Mravi su danas u utakmici za treće mjestu uvjerljivo slavili protiv Prievidze i tako pobjedom završili ovo natjecanje. Od samog početka Mravi su pokazali da su kvalitetnija momčad pa su tijekom prve četvrtine serijom 11:1 došli do deset poena prednosti u 8 minuti (18:8). Nakon takvog starta pobjeda Zagreba nije niti jednog trenutka došla u pitanje i igrači Danijela Jusupa samo su u nastavku povećavali prednost koja je u jednom trenutku iznosila i 25 razlike (90:65).

Kod Zagreba je najefikasnije bio Luka Božić sa 17 poena dok je Pavle Marčinković dodao 16 uz 6 skokova i isto toliko asistencija, Ivan Majcunić je za 13 minuta provedenih u igri ubacio 13 koševa, a Miralem Halilović je imao učinak od 13 koševa, 8 skokova i 5 asistencija.

Kompletnu statistiku utakmice Zagreb – Prievidza možete pogledati OVDJE.

Pobjednik Alpe Adria Cupa je Helios koji je finalu bio bolji od Zlatoroga 66:63.

Zagreb se vraća domaćim obvezama te će u nedjelju 6. ožujka u 12 sati biti domaćin KK Kaštela.

alternative text
alternative text