Home » Arhiva, Glavna vijest, Seniori, Vijesti » Kup Krešimir Ćosić: Mravi protiv Zadra pali sa sirenom

zagreb-zadar6-2016_01_12

U odlučujućoj utakmici za plasman na završni turnir Kupa Krešimira Ćosića košarkaši Zagreba poraženi su od Zadra u neizvjesnoj završnici 70:71.

Sjajno su Mravi otvorili susret i nakon početnih 10:2, trener Zadra Ante Nazor morao je pozvati minutu odmora. No, niti to nije pomoglo gostima jer Zagreb je serijom 6:0 otišao na 14 razlike (16:2) u sedmoj minuti susreta. Odlična obrana i efikasan napad dali su Zagrebu veliku prednost, a nakon koša Vlaića Zagreb je došao u prvoj dionici igre i do 16 poena prednosti.

Zadrani su zaključili prvu četvrtinu sa serijom 5:0, a u istom su ritmu nastavili i početkom druge te su se primaknuli na samo 4 poena zaostatka. No, igrači Danijela Jusupa uzvratili su serijom 12:2 i ponovo došli do dvoznamenkaste prednosti (34:21). Do odlaska na veliki odmor Zadar je uspio spustiti zaostatak na 8 razlike. Kod Zagreba se u drugom dijelu počeo osjećati izostanak trojice igrača (Božić, Mileković i Perić) te su gosti došli do minimalnog zaostatka 50:49 u 27. minuti.

Točno tri minute do kraja Zadar je došao do izjednačenja (67:67), a nakon ubačaja Glenna Coseyja i do prvog vodstva na utakmici (67:69) 73 sekunde prije kraja susreta. Tada je počela prava košarkaška drama. Nakon promašenih napada s obje strane, Jakov Vladović je 7 sekundi prije kraja susreta pogodio jedno od dva slobodna bacanja za 68:69. Halilović je bio najviši u skoku, ali nije ubacio loptu kroz obruč. Tada je Pavle Marčinković iz nemoguće situacije tri sekunde prije kraja donio prednost Zagrebu od 70:69.

Činilo se da će se Zagreb osvetiti Zadranima za prošlosezonski poraz u istoj fazi natjecanja, ali Ante Delaš je sa sirenom donio slavlje Zadru i konačnu pobjedu 71:70.

Kod Zagreba je Miralem Halilović ubacio 23 koša te je dodao 10 skokova dok je Jakov Vladović postigao 16 poena. U redovima pobjednika Ante Delaš je postigao 19, a pratio ga je Filip Kraljević sa 17 koševa.

Ante Nazor, trener KK Zadar:

“Igrali smo potpuno u kontra ritmu i cijelo sam vrijeme tražio petorku koja može izvući utakmicu. Bitna je pobjeda i ona se pamti, ali ovakve su utakmice nedopustive s obzirom na ono što nas čeka u regionalnoj ABA ligi. Ovo nije utakmica koja se mora što prije zaboraviti već je riječ o utakmici koja se treba analizirati da uočimo što ne smijemo raditi u nastavku sezone jer inače neće biti dobro.”

Danijel Jusup, trener KK Zagreb:

“Krivo mi je što smo izgubili jer zaslužili smo pobjedu s obzirom na prikazanu igru. Većim smo dijelom susreta bili bolji suparnik, odlično smo se taktički pripremili iako smo bili bez trojice igrača. Imali smo prednost, imali smo i priliku jer smo tri sekunde prije kraja vodili. Dogovor je bio da radimo faul jer nismo bili u bonusu, ali nažalost Batur ga nije napravio i ne mogu mu ništa zamjeriti. Valjda je to bila stvar dekoncentracije. Tako se gube prvenstva i naslovi, a ne samo utakmice. Ono što me veseli je činjenica da smo pokazali da možemo biti ravnopravni jednom regionalnom ligašu kao što je Zadar. Neki znaju reći da smo mi razina ABA ligaša, ali je postavljam pitanje zašto onda niti jedan naš igrač ne igra u toj ligi. Zašto ih nitko nije zvao na početku sezone. Mi smo stvorili momčad od igrača koje ABA ligaši nisu željeli i sad smo pokazali da možemo bit ravnopravni, barem kad je u pitanju Zadar.”

alternative text
alternative text