Home » Arhiva, Glavna vijest, Seniori, Vijesti » A-1 Liga: Alkar iznenadio Zagreb u Trnskom!

zagreb-alkar2-2015_10_28

U utakmici 5. kola A-1 lige Zagreb je doživio prvi poraz. U Trnskom je sa 77:68 uspješniji bio Alkar.

Nakon četiri pobjede košarkaši Zagreba u svojoj su dvorani očekivali i petu u nizu. No, Alkar se ponovo pokazao kao neugodan suparnik. Gubili su Mravi od Sinjana i prošlih sezona, a to se ponovilo i ove. Zagreb je u ovom susretu igrao bez prvog organizatora igre Jakova Vladovića, nedostajao je i Dino Radoš zbog problema s leđima dok je Ivan Majcunić sjedio na klupi, ali zbog viroze i temperature trener Zagreba Danijel Jusup na njega nije mogao računati.

Zagreb je dobro otvorio utakmicu i u prvih pet minuta nije gostima dozvolio da upišu poene, ali u napadu stvari nisu funkcionirale. Imao je Zagreb u osmoj minuti prednost od 7 poena (9:2), ali Alkar se brzo vratio u igru i došao do izjednačenja. Veći dio prvog dijela prošao je u izjednačenoj igri. No, momčad iz Sinja je nakon serije 7:0 došla do prednosti od 6 koševa (21:27). Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 31:24 za Alkar što dovoljno govori o učinkovitosti Zagreba u napadu.

Na početku drugog poluvremena Alkar je napravio seriju 5:0 te je došao i do velikih 12 razlike. Vraćao se Zagreb u igru, ali nije uspijevao preokrenuti rezultat. Najbliže je bio u 29 minuti nakon serije 11:0 kad je došao na 43:44. Međutim, do potpunog preokreta nije došla te su Sinjani došli do nove vrijedne pobjede.

Kod Alkara je odličnu utakmicu odigrao bivši igrač Zagreba Stjepan Tešija koji je ubaci 23 poena (trica 4/7). U momčadi Zagreba najefikasniji je bio Miralem Halilović s 19 dok je Luka Božić dodao 16 koševa.

KK ZAGREB: Majcunić, Božić 16, Halilović 19, Mileković 3, Vlaić 5, Perić, Batur 13, Marčinković 8, Šarlija 4, Lazić

KK ALKAR: Josip Boban 6, Bilandžić, Modrić 2, Dominović 5, Šipić 8, Jure Boban 7, Gaurina 2, Glavinić 12, Svalina 4, Tešija 23, Bašić, Kanaet 8

alternative text
alternative text