Home » Arhiva, Glavna vijest, Omladinski pogon, Vijesti » OMLADINSKI POGON: ZAGREB STARTAO POBJEDOM NA POLUZAVRŠNICI

kadeti-zagreb-kastav2.jpg

U Trnskom je počeo poluzavršni turnir Prvenstva Hrvatske za kadete u skupine B, a prvog su dana do pobjeda došli košarkaši Zagreba i Cedevite.

Prvog dana poluzavršnog turnira Prvenstva Hrvatske kadeti Zagreba ostvarili su sigurnu i očekivanu pobjedu protiv vršnjaka iz Kastva. Na kraju je semafor pokazao konačnih 90:59. Od samog početka igrači koje vodi Andreja Tesle pokazali su da su kvalitetnija momčad te su utakmicu otvorili s 13:0. Na kraju prve četvrtine bilo je 17 razlike (24:7), a na veliki odmor kadeti Zagreba otišli su s prednošću 42:19. U nastavku utakmice nastavila se dominacija malih Marva koji su na kraju slavili s 90:59.

Kod Zagreba je najučinkovitiji bio Luka Bačevina sa 16 koševa dok je Vito Čubrilo dodao 15 poena. Dvoznamenkasti su bili Urukalo s 12, Vujatović s 11 te Šamanić s 10 poena čemu je dodao i 10 skokova. Kod KK Kastav 16 je poena ubacio Dorian Benković.

Cedevita je prvog dana turnira bila uspješnija od Zadra 96:76.

Drugog dana turnira, u četvrtak 14. svibnja, Zagreb će u 19 sati igrati protiv Zadra. U drugoj utakmici koja počinje u 21 sat igrat će Vukovar i Cedevita.

alternative text
alternative text